systemypomiarowe.pl

Projektowanie urządzeń KiCad Oprogramowanie CAD Wykonawstwo Systemy pomiarowe Aplikacje Programowanie Warszawa Płytki PCB Schematy ideowe
Strona główna Oferta

Sterownik akwariowy

Opis urządzenia

Jest to nowoczesne urządzenie sterujące oświetleniem oraz grzałkami w akwarium. Urządzenie posiada wbudowany zegar dzięki czemu można zaprogramować różne cykle włączania/wyłączania oświetlenia. Do sterowania i programowania parametrów urządzenia wykorzystano pilot zdalnego sterowania z klawiaturą numeryczną i przyciskami funkcyjnymi.

view

Rys. Wygląd prototypu sterownika akwaryjnego.

Urządzenie to wyposażone jest w cztery kanały wyjściowe umożliwiające sterowanie dowolnym urządzeniem zasilanym np. napięciem 230V ale może to również być napięcie bezpieczne 24V. Jedynym warunkiem jest to, że musi to być napięcie przemienne. Kanały wyjściowe są całkowicie programowalne a więc mogą sterować grzałką na podstawie odczytanej temperatury albo na przykład oświetleniem na podstawie aktualnej godziny. Dodatkowo wyposażone jest w dwa czujniki temperatury, czujnik oświetlenia zewnętrznego oraz zegar czasu rzeczywistego z podtrzymaniem bateryjnym. W urządzeniu zastosowano wyświetlacz VFD. Urządzenie zostało wyposażone w interfejs RS485. Można do niego dołączyć serwer www i mieć wgląd na to dzieje się w akwarium z dowolnego zakątka świata. Sterownik ten może mieć zastosowanie do innych celów np. do sterowania podświetleniem reklam i wiele innych.

view inside

Rys. Wygląd sterownika akwaryjnego po zdjęciu obudowy.Copyright ©2020 systemypomiarowe.pl.